Obsah

Skrýt videa s překladem do znakového jazyka
Zmenšit na původní šířku
Česky English version of this page

Arthur I. Karshmer

V roce 1978 získal Arthur I. Karshmer doktorský titul v oboru informatika na Massachusetské univerzitě v Amherstu. Po dokončení doktorátu přijal nabídku práce na Katedře informatiky na New Mexico State University v Las Cruces, kde působil jako profesor informatiky a vedoucí katedry. V roce 2000 se přesunul na Univerzitu na jižní Floridě, kde byl profesorem a zakládajícím vedoucím Katedry informačních technologií. V současné době profesor Karshmer působí na Univerzitě v San Franciscu.

Po dokončení doktorátu strávil dr. Karshmer jeden rok jako postdoktorand na oddělení informatiky Einsteinova institutu matematiky na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, dále působil jako hostující pracovník na anglické Univerzitě v Yorku, italské Univerzitě v Pise, Bostonské univerzitě a na Univerzitě v Kaiserslautern v Západním Německu. Obdržel výzkumné granty americké Národní vědecké nadace, Letectva Spojených států amerických, Armády Spojených států amerických, Digital Equipment Corporation, AT&T, Ministerstva školství USA, Evropského hospodářského společenství, německé vlády a dalších institucí. Velmi významná je jeho zkušenost z americké Národní vědecké nadace (National Science Foundation), kde pracoval jako programový ředitel Programu pro osoby s postižením.

Mezi výzkumné zájmy profesora Karshmera patří oblast rozhraní operačních systémů, metropolitních sítí a počítačových rozhraní pro uživatele se specifickými nároky. V těchto oblastech hojně publikuje a pravidelně přednáší ve Spojených státech, Asii, Evropě i Jižní Americe.

VIDEOTEXT
nahoru