Obsah

Skrýt videa s překladem do znakového jazyka
Zvětšit přes celou obrazovku
Česky English version of this page

Doprovodný program

Doprovodné prezentace

Účastníkům konference i těm, kteří nemají možnost se konference zúčastnit, nabízíme následující možnosti prezentace.

Plakáty (max. 2 kusy)

 • prezentace aktivit, pracovišť, projektů i produktů formou posterů
 • pro registrované účastníky bez poplatku, pro ostatní za poplatek 750 Kč
 • velikost plakátu: max. A0
 • způsoby předání organizátorům akce:
  • zaslání poštou,
  • organizátorům konference při registraci (nejpozději do 9. 2. 2011, 11:00)
  • odeslání elektronických tiskových podkladů pro plakát organizátorům prostřednictvím formuláře na webu konference (viz níže),
 • termín nahlášení: nejpozději do 24. 1. 2011

Prezentační tematická výstava (max. 1 výstava na 1 vysílající organizaci)

 • Tvůrci a producenti technologických řešení, hardwaru, softwaru a didaktického materiálu mají možnost prezentovat svá řešení a svou produkci u stánků v sousedství prezentačních posterů.
 • poplatek: 1250 Kč – zahrnuje pronájem základního mobiliáře (stoly a židle), technické zázemí (datové a elektrické připojení, zapůjčení techniky), prezentační mobiliář (panely pro plakáty apod.), dekorativní prvky
 • požadavek na uskutečnění této akce vzneste prosím prostřednictvím formuláře na webu (viz níže)
 • termín nahlášení: nejpozději do 31. 12. 2010

registrovaní účastníci konference mohou ohlásit požadavek na nabízený prostor k prezentaci prostřednictvím webového formuláře v osobní agendě Váš účet, konkrétně na adrese
www.uld-conference.org/vas-ucet/prezentace

Tematické workshopy

 • K prezentaci Vašich aktivit, doprovodným metodickým ukázkám didaktické práce či komunikace a praktického servisu nebo k projednání zvláštních témat mimo základní tematické sekce nabízíme seminární pracovny a učebny, v nichž můžete uspořádat krátký workshop, seminář nebo kulatý stůl navazující na Váš konferenční příspěvek.
 • termín nahlášení: nejpozději do 31. 12. 2010Společenský program

Úterý 8. února 2011

Společenský večer

Úvodní společenský večer proběhne v prostorách hotelu International. Během večera bude k dispozici rautové občerstvení, výtečné české pivo, vína z oblasti Jižní Moravy (jednoho z regionů proslulých v Evropě pěstováním bílého vína) a výstava k příležitosti 10. letého výročí existence střediska Teiresiás. V úvodu společenského večera vystoupí zakladatelé pracoviště, tak i čestní hosté.

Datum: úterý 8. února 2011 v 19 hodin

Cena: 350 Kč/14 €


Středa 9. února 2011

Řízená degustace

Rádi bychom Vás pozvali na řízenou degustaci se sommeliérem ve vinotéce U Královny Elišky na Mendlově náměstí.

Sklepní prostory současné vinárny U Královny Elišky vznikly zároveň s klášterem cisterciaček, který založila v roce 1323 královská vdova Eliška Rejčka. V roce 1965 zde byl, po rekonstrukci a adaptaci, zahájen provoz sklepní vinárny. Vinotéka U Královny Elišky byla otevřena v roce 2006 a ve stejném roce byl zahájen provoz privátních vinných boxů a pravidelných ochutnávek vín moravských vinařství. Vinárna také nabízí tradiční pokrmy moravské kuchyně, speciality mezinárodní kuchyně a lahůdky z ryb.

Datum: 9. února 2011 v 19 hodin

Cena: 400 Kč/16€

V případě zájmu se přihlaste u registračního pultu nejpozději do 9. 2. 2011 do 12.00.

Sraz všech přihlášených – 18.30 u registračního pultu v hale hotelu International


Čtvrtek 10. února 2011

Gala večer

Česká kuchyně jistě nepatří k těm, které by byly středem pozornosti světových gurmánů, ale přesto platí, že právě Brno má v nenápadném místě nenápadnou restauraci, jejíž kuchyně světovou pozornost upoutává, přestože je postavena na česko-rakouské tradici. Restaurace U Kastelána je vzácným dokladem toho, že odvážná revitalizace historické industriální architektury a stejně kreativní renesance české kulinářské tradice vedou ke skutečně pozoruhodným výsledkům. Zveme Vás jménem pana ministra a pana rektora do této restaurace na závěrečný galavečer.

Datum: 10. února 2011 v 18 hodin

Doprava:

 • Tram č. 1 (ze zastávky Hlavní nádraží, nebo Moravské náměstí směr Řečkovice)
 • Tram č. 6 (ze zastávky Česká směr Královo Pole nádraží)

Vystoupíte na zastávce Pionýrská a zahnete doleva (ve směru jízdy) do ulice Kotlářská. Po 60 metrech mírného stoupání projdete vpravo mezi domy k restauraci U Kastelána.
Pokud budete chtít zajistit dopravu autobusem, oznamte to, prosím, u registrace do čtvrtku 10. 2. 2011 do 12.00. Autobus odjíždí od hotelu International v 17.30.


Pátek 11. února 2011

Návštěva augustiniánského kláštera a Mendelova muzea

Hosté konference jsou zváni k návštěvě augustiniánského kláštera na Starém Brně, včetně baziliky Nanebevzetí Panny Marie a Mendelova muzea, jež jsou jeho součástí. Původně cisterciácký klášterní komplex je dílem Elišky Rejčky (1288–1335), vnučky Valdemara I., krále švédského, dcery Přemysla II., krále polského, manželky dvou českých králů – Václava II., posledního z rodu Přemyslovců, i Rudolfa, prvního z rodu Habsburků. Její dílo učinilo z Brna evropské duchovní centrum, a nakrátko dokonce i sídelní město Svaté říše římské národa německého (markrabě Jošt byl římským císařem od roku 1410 do své smrti roku 1411). Slavné historii kláštera neučinilo konec ani jeho zrušení osvícenským panovníkem Josefem II. Habsburským. Klášter přešel do majetku augustiniánů, jimž patří dodnes, a v řadách svých opatů měl takové muže, jako byl zakladatel moderní genetiky Gregor Johann Mendel. Z prostředků augustiniánské hudební fundace byl vychováván například Leoš Janáček, který v klášteře působil jako ředitel kůru. Program v klášteře začíná v 10 hod., doprava z hotelu do kláštera a zpět je zajištěna historickou tramvají.

Datum: 11. února 2011 v 10 hodin

Cena: 500 Kč/20€

V případě zájmu se přihlaste u registračního pultu nejpozději do 10. 2. 2011 do 12.00.

Sraz všech přihlášených – 9.30 u registračního pultu v hale hotelu International

VIDEOTEXT
nahoru