Obsah

Skrýt videa s překladem do znakového jazyka
Zvětšit přes celou obrazovku
Česky English version of this page

Místo konání

Plán konferenčních prostor

Plán konferenčních prostor

Brno

Druhé největší město České republiky... Staletí poznamenaná touhou vyrovnat se Vídni jako hlavnímu městu podunajské monarchie a zároveň nejbližšímu kulturnímu centru neučinila sice z Brna velkoměsto, ale zcela jistě město, které stojí za to navštívit. Chcete vidět, na čem pracovali achitekti Vídeňské opery, slavné Karlskirche nebo Votivkirche, když právě nepracovali na vídeňských zakázkách? Chcete vidět pověstný Špilberk, který nechvalně proslavil monarchii po celé Evropě? Nebo augustiniánský klášter Gregora Mendela, který Brno proslavil v dobrém? Chcete jít ve stopách mladého Wolfganga Amadea Mozarta nebo dospělého Leoše Janáčka? Vidět slavnou vilu manželů Tugendhatových a architektonická díla Adolfa Loose a brněnské moderny? Vědět něco o studiích Karla Čapka, Roberta Musila nebo Kurta Gödela v Brně? To všechno jsou důvody pro krátké zastavení na soutoku Svratky a Svitavy...

Dnešní centrum jihomoravského regionu není už sice typické česko-německými vazbami tak jako v dobách, kdy zde žilo méně Čechů než ve Vídni, a přesto se domáhali vzniku české univerzity; je však přesto centrem řady mezinárodních aktivit vzhledem ke své výhodné poloze mezi Vídní, Bratislavou a Prahou. A právě ona česká univerzita, po níž Brno tak dlouho toužilo a jejíž zakládací listinu nakonec podepsal první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk v roce 1919, se stane hostitelem konference ULD. Spolu Masarykovou univerzitou sídlí ovšem dnes v Brně sídlí dalších 5 státních a 5 soukromých vysokých škol, a Brno je tak městem s jednou z největších koncentrací vysokých škol.


Virtuální procházka městem:
www.virtual.brno.cz

Webové stránky města:
www.brno.cz

Webové stránky Masarykovy univerzity:
www.muni.cz/


Ubytování

Hotelovou rezervaci si provádějí účastníci samostatně. Pořadatelé vyjednali účastníkům konference slevu v následujících hotelích:


Hotel International****

Best Western Premier Hotel International Brno je luxusní hotel na okružní hradební třídě pod hradem Špilberkem. Budova z r. 1962, architektonicky vycházející z předválečného Bauhausu, přidává prvky bruselského stylu a inspiraci Niemeyerovou Brasílií, s exkluzivními materiály, konstrukčně moderními podhledy, a důmyslnými světelnými prvky v interiérech. Pokoje s koupelnou jsou klimatizovány, vybaveny telefonem s přímou provolbou a internetovou přípojkou pomocí kabelu i bezdrátové sítě, minibarem a TV se satelitním příjmem. Ubytovaní hosté mají v ceně pokoje bufetovou snídani, využití internetového připojení a volný vstup do bazénu se slanou vodou, vířivkou a saunou.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu se snídaní: 2100 Kč
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby se snídaní: 2400 Kč

(Viz poznámka v následujícím odstavci.)

On-line rezervace

K provedení rezervace využijte standardní elektronický formulář hotelu.

Upozornění: Rezervační aplikace zobrazuje cenu za ubytování v běžných (neslevněných) cenách i účastníkům konference. Snížená cena Vám bude hotelem naúčtována až po potvrzení Vaší objednávky ubytování, když v posledním kroku rezervační procedury uvedete v poli Poznámka heslo “ULD 2011”.


Hotel Continental****

Hotel ve výškové budově z r. 1964 navázal svou bruselskou inspirací na architektonický styl hotelu International. Stojí na místě rodného domku Adolfa Loose v těsné blízkosti parkového pásu bývalých městských hradeb. Pokoje se sprchou a WC jsou vybaveny telefonem s přímou provolbou, satelitním TV a minibarem. Ubytovaní hosté mají v ceně pokoje bufetovou snídani a využití internetového připojení.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu se snídaní: 1050 Kč
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby se snídaní: 1500 Kč

On-line rezervace

K provedení rezervace využijte elektronický formulář. Při rezervaci použijte v části "Speciální požadavky" heslo "ULD 2011" k identifikaci platby.


Hotel Kounicova

Ubytování studentského typu v budově Masarykovy univerzity ze 60. let minulého století: dva dvoulůžkové pokoje vždy sdílejí společné WC a sprchový kout, skupina pokojů má k dispozici vlastní kuchyňku. Ubytovaní hosté mají k dispozici bezdrátové internetové připojení.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu:: 500 Kč (580 Kč se snídaní)
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby: 800 Kč (960 Kč se snídaní)

On-line rezervace

K provedení rezervace využijte elektronický formulář. Při rezervaci použijte v části "Dodatečné sdělení" heslo "ULD 2011" k identifikaci platby a sdělte také zájem o snídani.

VIDEOTEXT
nahoru