Obsah

Skrýt videa s překladem do znakového jazyka
Zvětšit přes celou obrazovku
Česky English version of this page

Místo konání

Místo konání konference

Konference se bude konat v prostorách Best Western Hotel International Brno, který je luxusním hotelem na okružní hradební třídě pod hradem Špilberkem. Budova z r. 1962, architektonicky vycházející z předválečného Bauhausu, přidává prvky bruselského stylu s exkluzivními materiály, konstrukčně moderními podhledy, a důmyslnými světelnými prvky v interiérech. Hotel Vám současně doporučujeme jako jednu z alternativ pro Vaše ubytování.

Kongresové centrum hotelu se nachází v přízemí budovy a je tvořeno dvěma velkými sály a sedmi menšími konferenčními místnostmi, které pro účely konference Universal Learning Design budou využity podle plánu uvedeného níže.

 

BEST WESTERN PREMIER
Hotel International Brno ****
adresa: Husova 16, 659 21 Brno, Česká republika
souřadnice GPS: 49°11'41.55"N, 16°36'17.24"E

 

Plán konferenčních prostor

Plán konferenčních prostor

Brno

Druhé největší město České republiky... Staletí poznamenaná touhou vyrovnat se Vídni jako hlavnímu městu podunajské monarchie a zároveň nejbližšímu kulturnímu centru neučinila sice z Brna velkoměsto, ale zcela jistě město, které stojí za to navštívit. Chcete vidět, na čem pracovali achitekti Vídeňské opery, slavné Karlskirche nebo Votivkirche, když právě nepracovali na vídeňských zakázkách? Chcete vidět pověstný Špilberk, který nechvalně proslavil monarchii po celé Evropě? Nebo augustiniánský klášter Gregora Mendela, který Brno proslavil v dobrém? Chcete jít ve stopách mladého Wolfganga Amadea Mozarta nebo dospělého Leoše Janáčka? Vidět slavnou vilu manželů Tugendhatových a architektonická díla Adolfa Loose a brněnské moderny? Vědět něco o studiích Karla Čapka, Roberta Musila nebo Kurta Gödela v Brně? To všechno jsou důvody pro krátké zastavení na soutoku Svratky a Svitavy...

Dnešní centrum jihomoravského regionu není už sice typické česko-německými vazbami tak jako v dobách, kdy zde žilo méně Čechů než ve Vídni, a přesto se domáhali vzniku české univerzity; je však přesto centrem řady mezinárodních aktivit vzhledem ke své výhodné poloze mezi Vídní, Bratislavou a Prahou. A právě ona česká univerzita, po níž Brno tak dlouho toužilo a jejíž zakládací listinu nakonec podepsal první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk v roce 1919, se stane hostitelem konference ULD. Vedle Masarykovy univerzity sídlí ovšem dnes v Brně dalších 5 státních a 9 soukromých vysokých škol, a Brno je tak městem s jednou z největších koncentrací vysokých škol.


Virtuální procházka městem:
www.virtual.brno.cz

Webové stránky města:
www.brno.cz

Webové stránky Masarykovy univerzity:
www.muni.cz


Ubytování

Hotelovou rezervaci si provádějí účastníci samostatně, nicméně nabízíme možnost provést rezervaci ubytování v některém ze smluvních hotelů společně s registrací na konferenci. Pořadatelé vyjednali účastníkům konference slevu v následujících hotelích:


Hotel International****

Best Western Premier Hotel International Brno je luxusní hotel na okružní hradební třídě pod hradem Špilberkem. Budova z r. 1962, architektonicky vycházející z předválečného Bauhausu, přidává prvky bruselského stylu a inspiraci Niemeyerovou Brasílií, s exkluzivními materiály, konstrukčně moderními podhledy, a důmyslnými světelnými prvky v interiérech. Pokoje s koupelnou jsou klimatizovány, vybaveny telefonem s přímou provolbou a internetovou přípojkou pomocí bezdrátové sítě, minibarem a TV se satelitním příjmem. Ubytovaní hosté mají v ceně pokoje bufetovou snídani, využití internetového připojení a volný vstup do bazénu s vířivkou a saunou v hotelovém fitness centru.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu se snídaní: 2200 Kč
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby se snídaní: 2500 Kč

Hotel Continental****

Hotel ve výškové budově z r. 1964 navázal svou bruselskou inspirací na architektonický styl hotelu International. Stojí na místě rodného domku Adolfa Loose v těsné blízkosti parkového pásu bývalých městských hradeb. Pokoje se sprchou a WC jsou vybaveny fénem, telefonem s přímou provolbou, satelitním TV a minibarem. Ubytovaní hosté mají v ceně pokoje bufetovou snídani a využití internetového připojení.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu se snídaní: 1250 Kč
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby se snídaní: 1680 Kč

Hotel Kounicova

Ubytování studentského typu v budově Masarykovy univerzity ze 60. let minulého století: dva dvoulůžkové pokoje vždy sdílejí společné WC a sprchový kout, skupina pokojů má k dispozici vlastní kuchyňku. Ubytovaní hosté mají k dispozici bezdrátové internetové připojení.

Ceny

  • dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu (snídaně není zahrnuta v ceně): 520 Kč
  • dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby (snídaně není zahrnuta v ceně): 830 Kč

Rezervace

Rezervace smluvních hotelů mohou být provedeny společně s konferenční registrací. Speciální ceny platí pouze v případě rezervace pomocí konferenčního formuláře.
Vaše rezervace bude přeposlána konkrétnímu hotelu, který Vám ji nejpozději do 24 hodin potvrdí.
Pokud potvrzení neobdržíte, obraťte se prosím na nás.

VIDEOTEXT
nahoru